BÜTÜN KONULAR
Üyelik Girişi
Site Haritası
Seminer Takvimi
YALNIZLIK ÜLKESİ

Otizmli Çocuklara Konuşma Becerilerinin Öğretimi

Otizmli Çocuklara Konuşma Becerilerinin Öğretimi

(Replikler ve Replik Silikleştirme)

Orjinal isim: Teaching Conversation to Children With Autism Scripts and Script FadingLynn E. McClannahan, Patricia J. Krantz

 

İletişim kurarken otizmli çocuk ve yetişkinlerden bir çoğunun özellikle konuşma başlatma ve sürdürmede zorlukları vardır. Otizmli Çocuklara Konuşma Becerilerinin Öğretimi, otizmli çocuk ve yetişkinlerin konuşabilmeleri için replik silikleştirmeyle öğretimin, önceden tahmin edilebilir ve anlamlı bir yapıyla nasıl kullanılabileceğini anlatan ilk kitaptır. Bu stratejinin kullanımı, çocukların konuşma girişiminde bulunmaları için ses kaydı yapılmış sözcük ve ibareleri tekrar etmeleri ile (ya da yazılı olanları sesli okumaları ile) başlar ve çoğu kez diğer çocuk ve yetişkinler gibi konuşabilir hale gelinceye kadar devam eder.

 

Otizmli Çocuklara Konuşma Becerilerinin Öğretimi Princeton Child Development Institute'ün saygın araştırmacıları, klinisyenleri ve Otizmli Çocukların Eğitiminde Etkinlik Çizelgelerinin Kullanımı (Woodbine House, 1999) kitabının yazarları Prof. Dr. McClannahan ve Krantz tarafından yazılmıştır. Kitap baştan sona anne/babalara, öğretmenlere ve terapistlere rehberlik eder; vaka örnekleri, çizelgeler ve fotoğraflarla doludur ve konuşma becerilerinin öğretimi için basamak basamak öğretim sunar. Kitap aşağıdakileri kapsar:

 

Okuyanlar ve okuyamayanlar için replikler

Konuşma etkinlikleri

Etkinlik çizelgeleri, konuşma kitapları, kart okuyucular ve baskonuşlar

İpuçları ve ödüller

Gözlemler, değerlendirmeler ve sonuçların ölçümü

 

Bu etkili aracı kullanarak evde, okulda ve toplumsal ortamlarda konuşma becerilerini öğretebilirsiniz.

192 s. -- 3. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 20 cm

ISBN : 9789753225854

 

Çeviri : Binyamin Birkan

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam104
Toplam Ziyaret66185159
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.098331.2229
Euro33.630733.7655
Hava Durumu
Saat