BÜTÜN KONULAR
Üyelik Girişi
Site Haritası
Seminer Takvimi
YALNIZLIK ÜLKESİ

Dikkat Eksikliği Nasıl Giderilir

Dikkat Eksikliği Nasıl Giderilir sorusunun cevabı için bazı ilaçlar kullanılmakta, terapi uygulanmakta, aile bireyleri bilinçlendirilip desteklerine ihtiyaç duyulurken, aynı problemi yaşayan hastaların arasında ki destekte son derece başarılı bir tedavi geçirilmesini sağlar. Destek grupları dikkat eksikliği tedavisi için oldukça başarılı bir yöntemidir.

Hangi hastalığa yakalanmış olursak olalım her zaman kendimizi yalnız ve sadece biz bu hastalığa yakalanmış gibi hissederiz. Oysa ki bizimle aynı kaderi paylaşan diğer hastalarla iletişimde olmak, onlarla tecrübelerimizi paylaşmak ve tedavi yöntemi aramak her zaman umut verir. Bu nedenle Dikkat Eksikliği Nasıl Giderilir sorusuna cevap için destek grupları birbirleri arasında büyük bir yardımlaşma içinde olurlar.

Dikkat Eksikliği için ilaç tedavisinde ise antidepresanlar, venlafaksin ve bupropion gibi ilaçlar tercih edilmekte ve kişinin hastalığının evresine göre dozları ve kullanım biçimleri hekim tarafından belirtilmektedir. Bu ilaçların hangisinin sizin için uygun olduğunu anlamakta kolay değildir. Bu ilaçlar kişide farklı yan etkiler yaratabilir. Doktorunuz bir kaç ilacı denemenizi isteyerek sizin için uygun olanı bulmaya çalışabilir.

Yetişkinlerde dikkat eksiliği tedavisi için kullanılan bir başka yöntemde terapidir. Hastaların birçoğu bilişsel-davranışçı terapiyle olumlu sonuçlar yakalamaktadır. Çünkü bu hastalığın pençesinde olanlar dikkat eksikliğine sahip olduklarını düşünerek her şeye olumsuz yaklaşırlar. Terapi uygulamasında hastalar bu düşüncelerinden arındırılır ve olumlu düşünmeye teşvik edilir.

Dikkat eksikliği sorunu yaşayan biri önemli günleri unutmakta, bencil ve dikkatsiz davranmaktadır. Bu nedenle aile içinde çatışmalar çıkabilir. Oysaki aile bireylerinin bu konuda anlayışlı olmaları ve dikkat eksikliği yaşayan hastaya destek olmaları gerekir. Bunun içinde aile ve evlilik terapisi uygulanarak ailelere hastaya nasıl yardımcı olacakları konusunda bilgiler verilir. Terapi sonunda hasta ailesi veya eşiyle daha iyi bir iletişim kurarak dikkat eksikliğinin olumsuz etkilerini azaltabilir.

 

http://www.basaranyayinlari.com

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam245
Toplam Ziyaret66151161
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.800728.9161
Euro31.493331.6195
Hava Durumu
Saat