BÜTÜN KONULAR
Üyelik Girişi
Site Haritası
Seminer Takvimi
YALNIZLIK ÜLKESİ

Berard AİT (şitsel Algı) Eğitimi

Danışmanlığımızda verilen Berard AİT Eğitimi ile işitsel algının keskinleşmesiyle diğer algıların da keskinleştiği uzun yIllar boyunca verilen eğitim sonuçlarına dayalı raporlarda  kanıtlanmıştır.  Berard, gene uzun yılların araştırma ve tecrübesi ile en yüksek verimin alınacağı sayıyı 20 ve süreyi de yarım saat olarak belirlemiştir. Bu çalışmalar ve takibi uzun yıllar almıştır. Dinletiler sırasında nelerin yapılacağı ya da yapılamayacağı veya dinletilerden sonra neler yapılmaması gerektiği deneklerin uzun yıllar takibiyle ortaya çıkarılmıştır.  Müziğin işlenmesi ve süzülmesi gibi teknik detaylar uzun çalışmaların sonucudur. Dinletilerin tam 20 defa olarak tespit edilmesi de uzun bir süreç olmuştur. Kendi programladığı cihaza uygun olarak alınan verimin kalıcı olması için tam kaçıncı dinletide durdurulması gerektiği hem zaman hem de denek gerektirmiştir. Berard Yöntemi, dünyada, alanında isim yaparak Berard AİT markası ile onbinlerce kişiye hizmet vermiş olup 7 yıldır kapsamlı olarak Türkiye’de de hizmet vermeye başlamıştır.
Eğitim Programımızın 2. bölümünde ise uygulamalarımız görsel-işitsel ve bedensel-duygusal (motorik) dediğimiz kinestetik öğrenme uygulamaları ile devam etmektedir. Böylece öğrencimiz kendi öğrenme yolunu en üstün seviyede kullanabildiği gibi diğer alanlarda da öğrenme kapasitesini en üst seviyeye çıkarır.

 Berard Yöntemi, öğrenciyi konunun içine alarak sevmediği dersi de zevkli bir hale getirir ve başarı sağlamasına neden olur. Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan odaklanamama birçok öğrencinin okulda, hazır bilgilerini kağıda dökememesine neden olmaktadır. Berard eğitiminden sonra dikkatinin dağılmadığından emin olan öğrenci, sınav stresi yaşamayacağından, sınav puanlarını da yükseltir. Berard eğitimiyle dikkatini yönlendirmeyi öğrenen öğrenci hem derslere yoğunlaşarak bilgi donanımı istediği oranda yükseltir hem de sınav sırasında dikkatini sorularına yoğunlaştırır. Dikkatsizlik ve sınav stresi, yanıtlarını bildiği halde öğrencinin kaybedeceği puanlarla binlerce öğrencinin önüne geçmesine, artık neden olmayacaktır... Algısı açılan öğrenci ile programın ikinci bölümünde Hızlı Okuma ile çalışılır.

Eğitim programımız dört aylık bir programdır ve üç aylık bölümü Hızlı Okuma-Konsantrasyon-Ders Çalışma Teknikleri-Hafıza ve Öğrenme Tekniklerini içermektedir. Öğrencimizin öğrenme yolu dediğimiz öğrenme kanalı tespit edilerek yola çıkılır. Ayrıca öğrencilerimizin aileleri de birebir görüşme ve aile seminerleri vasıtasıyla bilgilendirilip, öğrencimizin öğrenme kanalına göre en verimli nasıl ders çalışacağı bilgilendirilir. Bilgileri yükleyebilmemiz için algı hızlanmasıyla birlikte hızlı okumak gerekli bir eğitim olup, Hızlı Okuma uygulamalar öğrencimizle birebir yapılmaktadır. Hızlı okumak bir tekniktir, bu tekniği her öğrencinin öğrenmesi mümkündür. Hızlı okumayı bilen öğrenci hem zamanı iyi kullanacak hem de direk algılama yapabildiği için dersi çalışmayı ve kitap okumayı sevecektir. Bütün bunlara ilave olarak hafızayı geliştirme ve hafızada tutma tekniklerini gene birebir eğitimle öğrenen ve uygulayan öğrencilerimiz şüphesiz SBS/ÖSS sınavlarında başarıyı yakalayacaktır.

Berard İşitsel-Algı-Yöntemi (AİT) metodu 1960 yılından bu yana tecrübesiyle tüm dünyada www.berardaitwebsite.com
www.berardaitwebsite.com/practlist.htm
www.earducator.com/users.htm  ve 2004 yılının mart ayından itibaren Türkiye’de, Antalya merkezimizde ve diğer şehirlerdeki şubelerimizde, hizmet vermektedir. 

Berard Yöntemi Eğitmenleri, yöntemin kurucusu ‘Guy BERARD’ onaylı eğitim sertifikası ile Berard yöntemini, eğitiminde kullanabilme izni alabilirler.  Bu izin Türkiye’de, sosyoloji doktoru, Lars Borazancı PERSSON vasıtasıyla verilmektedir. 

www.berardaitwebsite.com/instructurs.htm 
Şubelerimiz sayfamızda sertifikalı eğitimcilerimizin listesini görmektesiniz.

Türkiye’de Berard tarafından yetki verilen sadece bu merkezler olup, çocuğunuzun en üst seviyede verim alabilmesi için merkezlerin kurucu ve eğitimcilerinden ‘Berard AİT Yöntemi Eğitimi’ sertifikası göstermelerini isteyiniz.


DR. GUY BERARD

Fransız asıllı Dr. Guy Berard tıp hayatına cerrah olarak başlamasına karşın daha sonra kulak-burun-boğaz uzmanlığını tercih etti ve bugün dünyada dev bir konsantrasyon yöntemi olarak tanınan yöntemini inşa etmeye başladı.  Dr. Berard’ın  ilk 5 yıllık çalışmasını takip eden yıllarda yaptığı klinik çalışmalar, denemeler ve tecrübelerden sonra yöntemi bugün, 1960'dan bu yana dünyaya hizmet vermektedir.

www.drguyberard.com 

Uzun yıllar Fransa ile ABD arasında çalışmalarını sürdürürken, Autism Resarch Institute Başkanı Dr. Bernard Rimland www.autism.com tarafından Berard Yöntemine AİT unvanı verilmiştir. Ondan sonra Berard AİT Yöntemi olarak tanınmıştır. AİT’nin açılımı Auditory Integration Training (İşitsel Algı Yöntemi) demektir.

G. Berard, bugün dünyaca tanınan ve bilimsel çalışmaların yapıldığını gösteren rapor sonuçlarına dayanarak ve de bir kulak-burun-boğaz doktoru olarak, yönteminin felsefesinin temellerini aşağıda belirler.

* Davranışlardaki olumlu değişmeler işitmenin dinlemeye dönmesi ile olur.
* Konsantrasyon ve algının yükselmesi içinişitme dinleme’ye döndürülmelidir.
* Dış dünyayı nasıl algıladığımız, sesleri nasıl algıladığımıza bağlıdır. Bu yüzden sesi işlediğimiz ve süzdüğümüz zaman algımız da değişir.
* Öğrenmede sağ kulak baskın olmalıdır. Sağ ve sol kulak aynı derecede baskın da olabilir. Öğrenme kulağı sağ kulaktır ve bu yüzden Berard AİT Yöntemi sağ kulağı eğitir.
* Eğitimde kullandığı cihazın adı Earducator’dir. www.earducator.com Sol kulakla dinlemek konsantrasyon ve algı bozukluklarına yol açar. Bu yüzden algı ve konsantrasyonda ancak alçak, orta ve yüksek frekansların birlikte İşlenmesi ve süzülmesi ile en yüksek verim elde edilir.

  


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam149
Toplam Ziyaret66133207
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.357527.4671
Euro29.010129.1264
Hava Durumu
Saat