BÜTÜN KONULAR
Üyelik Girişi
Site Haritası
Seminer Takvimi
YALNIZLIK ÜLKESİ

Çakma Anne Yılın Annesi Seçildi

Bugün çok önemli bir gündü benim için. Kısa bir zaman önce tanıdığım Naciye Hanımın Ayberk ile olan başarı öyküsünde çok önemli bir gelişme oldu. Naciye hanıma yılın annesi ödülünün verildiği törene katıldım. Naciye hanım kim olduğunu merak etmişsinizdir. Kendi deyimiyle "çakma anne" olan Neciye hanım, kısa bir süre önce üvey oğlu Ayberk'in otizmli olduğunu öğrenir, öz çocuğu gibi benimser ve eğitim sürecini kontrol altına alır. 4-5 aylık kısa bir sürede Ayberk'in ağır otistik belirtilerini sevgi ve kararlılıkla bir bir ortadan kaldırır. 13 yaşındaki Ayberk'in yaşamında devrimsel nitelikte bir değişim ve dönüşümün oluşmasına öncülük eder. Öyle ki, Ayberk son olarak ilk profesyonel fotomodellik işine Kiğılı'da başladı. Profesyonel yüzücü gibi yüzebiliyor. Bütün yönergeleri koşulsuz yerine getiriyor. 

Bugünkü ödül töreni, Haydi Tut Elimi ve Üsküdar Üniversitesinin ortak çalışması sonucu gerçekleşti. Naciye Hanım ödülünü İstanbul valisinin eşi Gül Mutlu Hanımdan alırken kısa ve öz bir konuşma yaptı. Ayberk'in bu duruma gelmesinde akademik bilgi ve maddi olanakların hiç bir yerinin olmadığını, onu sadece sevgi ile bu duruma getirdiğini dile getirerek önemli bir gerçeğe vurgu yaptı. Ayrıca toplumun farklı gelişen çocuklara olumsuz yaklaşımına da değindi. 

Naciye Aksu'nun bu başarısının diğer annelere örnek olmasını dilerim. Ayberk'in bu değişim sürecinde önemli katkıları olan Ayberk'in babası Aybey'i de unutmamak gerekir.

Törende Ayberk, bütün sevecenliğini ortaya koymuş, törendeki herkese gülücükler saçıyordu. Otizme inat kendisine yaklaşan herkesi üşenmeden eğilerek (malum boy 195) öpüyordu ve objektiflere en karizmatik pozlar veriyordu. Bu nedenle kısa sürede törendeki herkesin ilgi odağı haline geldi.


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam75
Toplam Ziyaret66058123
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.919417.9912
Euro18.320018.3934
Hava Durumu
Saat